Wizyta Khempo Sonam Gyatso Rinpocze - Wrocław 17. 06 - 19. 06.2011

Khempo Sonam Gyatso RinpoczeSonam Gyatso Rinpocze otrzymał Nauki w różnych szkołach buddyzmu tybetańskiego. Przekazywał mu je Jego Świętobliwość XIV Dalajlama, Jego Świętobliwość XII Gyalwang Drukpa, jaki i Khenpo Yonten O, Thrangu Rinpocze, Gyen Khentse oraz wielu innych wielkich Mistrzów. Kontynuował swoją edukację na słynnym Uniwersytecie w Benares przez dziewięć lat, po czym otrzymał tytuł Khenpo, profesora, od Jego Świętobliwości XVI Gyalwang Karmapy. Sonam Gyatso Rinpocze od 35 lat naucza buddyjskiej logiki i filozofii pracując na Wydziale Nauk Buddyjskich Wyższej Szkoły Nauk Tybetańskich w Benares w Indiach. Bierze on udział w wielu konferencjach międzynarodowych, odwiedza niezliczone ośrodki buddyjskie, gdzie można czerpać wiedzę z Jego wybitej erudycji.  Na prośbę Jego Świętobliwości XII Gyalwang Drukpa, Khempo Sonam Gyatso Rinpocze przybędzie do Europejskich ośrodków przekazywać uczniom swoją ogromną wiedzę. Musimy być naprawdę szczęściarzami, jeśli nadarza się okazja przyjęcia tak szczególnego Mistrza buddyjskiej filozofii i otwiera się możliwość czerpania wiedzy z wspaniałych nauk w świetle dogłębnych instrukcji tak znamienitego uczonego Mistrza buddyjskiej filozofii.

Program; Teachings are in English translated to Polish

UWAGA! Publiczne spotkanie przesunięte z 16.06 na 17.06 również nauki zaczynają się o dzień później !!!

17.06.
godz. 19.00. Wykład publiczny - "Co to jest umysł i gdzie odchodzą Buddowie"

Public talk - "What is the mind and where is the Buddha's "Heaven"

Wykład publiczny odbędzie się w sali konferencyjnej, Dolnośląskiej Izby Lekarskiej

ul. Matejki 6 (naprzeciwko ogrodu botanicznego)

18.06.
godz. 10.30. Nauki - "Siedmiopunktowy trening umysłu" i Nauki o Siunjata
godz. 12.30. Przerwa.
godz. 14.00. Kontynuacja nauk.
godz. 18.00. Pytania i odpowiedzi.

Teachings - The Seven  Points of  Mind Treaning and Shyuniata Teachings

19.06.
godz. 9.30. Nauki o 21 Tarach.
godz. 12.30. Przerwa.
godz. 14.00. Kontynuacja nauk i Inicjacja Namgyalmy.
godz. 18.00. Tsok i uroczyste podziękowanie Rinpocze za Nauki.

Teachings - 21 Taras and Namgialma Empowerment.

21 Aspektów Tary

21 aspektów TarySugerowana darowizna za 3 dni Nauk 170 zł. W sytuacji jeśli nie jesteś w stanie dołczyć do pokrycia kosztów przyjazdu Rinpocze, lepiej przyjść niż zrezygnować. 

Płacimy wszyscy za;  
Przelot Rinpocze i towarzyszącego mu mnicha;
Hotel, utrzymanie.
Wynajęcie sal - spotkanie publiczne, nauki.
Plakaty - zawiadomienie o publicznym spotkaniu.
Koszt rozwieszenia plakatów na odpowiednich do tego celu, dozwolonych, szanowanych miejscach.
Opłata tłumacza.
Ofiarowanie w podziękowaniu za nauki dla Rinpocze i towarzyszącego mu mnicha.
Kwiaty, itp

Jeśli ktoś z Was chciałby i miał możliwość wesprzeć nas finansowo, bardzo prosimy. Nawet najmniejsza suma będzie pomocą i wsparciem tego doskonałego celu. Nr konta: 34 1050 1575 1000 0023 2183 5171 O.M. DRUK JESZE DORDŻE wroclaw [at] drukpa [dot] org [dot] pl

If you would like to help as financially, please do so  by paying to the account number; 34 1050 1575 1000 0023 2183 5171 ; IBAN- PL34105015751000002321835171; SWIFT -INGBPLPW, O.M. DRUK JESZE DORDŻE, Even the smallest amount will be the great help to organise this meaningful event. Thank you.

Nauki odbędą się w sali "Rozwijalnia"ul.Chełmońskieg30, www.rozwijalnia.pl

Tramwaj nr 2, 4, 10  w kierunku Biskupina.

Javascript is required to view this map.

NamgialmaNamgialma (Sanskrit, Usnisa Vijaya) jest jednym z trzech Bóstw Długiego Życia, oprócz Amitajusa i Białej Tary. Praktyka Namgialmy usuwa przeszkody na drodze do długiego życia i sprowadza wielkie oczyszczenie dla wszystkich istot. Wystarczy tylko wypowiadać mantrę Namgyalmy aby uzyskać niewypowiedziany pożytek. Praktyka Namgialmy pomaga cierpiącym na ciężkie choroby i prowadzi nas ku oświeceniu. Jej mantra ma niewysłowiony pożytek.Jest powiedziane ze ktokolwiek usłyszy jej mantrę nie narodzi sie już z łona matki. Mantra ta wypowiedziana do ucha zwierząt pomoże im nie odradzać się wiecej w niższych światach. Historia z czasów Buddy Sakiamuniego opowiada o bogu (deva) Paripu Denpa. Gdy był on umierający z przerażeniem zobaczył, że odrodzi się jako 6 różnych rodzajów zwierząt, pies, małpa, itp. Bardzo zmartwiony zapytał o poradę króla Indry, a on poradził mu poprosić o radę Buddę. Budda zamanifestował się jako bóstwo Namgialma i dał mu do recytacji mantrę. Paripu Denpa recytował mantrę sześć razy dziennie a siódmego dnia był on w stanie zmienić swoją karmę aby nie musieć odrodzić się w postaci tych sześciu zwierząt. Budda Sakajamuni nauczał Czterech Królów Obrońców Darmy o korzyściach wypływających z recytowania mantry Namgialmy, która ma tak ogromną moc oczyszczania że nawet w momencie niebezpieczeństwa śmierci z powodu wyczerpującej się karmy tego życia, przestrzegając stosownych zaleceń i recytując mantrę Namgialmy tysiąc razy, można przedłużyć życie, oczyścić przeszkody i uwolnić się od choroby.

(fragment z wyjaśnień Lamy Zopy Rinpocze)

www.tonglen.oceandrop.org/NAMGYALMA MANTRA.htm