Uroczyste odosobnienie w Plouray

Drukpa Lineage Celebration of 800 Years Legacy

W tym roku letnie odosobnienie w Drukpa Plouray [Francja] będzie miało wyjątkowy charakter. Zgodnie z życzeniem Jego Świątobliwości Gyalwang Drukpy właśnie tam odbędzie się zakończenie obchodów 800 lecia Linii Drukpa. Ci którzy uczestniczyli w jakimkolwiek odosobnieniu prowadzonym przez J.Ś. Drukpę w Plouray wiedzą że są one intensywne, a program bogaty. Odosobnienie od 1 do 10 sierpnia to wspaniała okazja aby spotkać Jego Świątobliwość i otrzymać od Niego inicjacje i nauki. W tym roku to szczególne odosobnienie, jest jedynym z Jego udziałem w Europie. Wszystkich którzy czują związek z Jego Świątobliwością, z linią Drukpa szczerze zachęcamy do uczestniczenia w tym wspaniałym wydarzeniu.Ci, którzy się wybierają a potrzebują informacji czy pomocy proszę kontaktujcie się z nami, postaramy się pomóc: wroclaw [at] drukpa [dot] org [dot] pl

Szczegółowy program znajduje się na stronie Drukpa Plouray http://www.drukpa.eu/index.php/en/

Poniżej list od Drubpon Ngawanga

Plouray, 16 czerwca 2012

Drodzy Przyjaciele w Dharmie,

W tym roku Drukpa Plouray ma zaszczyt i wielką przyjemność organizować obchody 800 lecia Linii Drukpa w terminie od 1 do 10 sierpnia.

Od 1982 roku Jego Świątobliwość Gyalwang Drukpa jest tak uprzejmy, że regularnie odwiedza Francję udzielając nauk które pozwalają wielu z nas stać się bardziej zaawansowanymi na Ścieżce poprzez głębsze rozumienie Dharmy, oczyszczenie samych siebie i nagromadzenie zasługi. Płynące z tego korzyści nie wzrastałyby bez Wielkiego Współczucia i Wielkiej Mądrości naszego Mistrza, Jego Świątobliwości Gyalwang Drukpy. Dlatego z tej okazji uczniowie i studenci Jego Świątobliwości powinni okazać Mu płynący z głębi serca najwyższy szacunek i wdzięczność.

Drukpa Plouray miała ten zaszczyt być trzykrotnie organizatorem Drubczen prowadzonych przez Jego Świątobliwość i Jego Eminencję Bairo Rinpocze, w obecności Mayum la:

drubczen Czakrasamwary przy udziale mnichów z klasztoru w Darjeeling

drubczen Guru Drakpo Kilaya i Rigzin Dupa przy udziale mnichów z klasztorów w Darjeeling i Nyimalung [Butan]

wielki drubczen Dordże Purba w czasie którego powstały pigułki mendrup, prowadzony przez Jego Świątobliwość w obecności Ich Eminencji Thuksey Rinpocze, Bairo Rinpocze i Mayum la, przy udziale mnichów z Nyimalung.

W tym roku czwarty drubczen będzie miał miejsce w czasie ceremonii zakończenia obchodów 800 lecia naszej linii, które to zgodnie z życzeniem Jego Świątobliwości odbędzie się w Drukpa Plouray. Z gorącym życzeniem, aby odpowiedzieć na prośbę Jego Świątobliwości, przez wiele lat dopracowywałem projekt zgromadzenia posążków i biografii wszystkich znanych mistrzów naszej linii. To życzenie prawie się spełniło, jako że zgromadziliśmy już w Plouray 250 posążków, a 60 kolejnych dołączy do nich w przyszłości.

Nie jest łatwo realizować ten wyjątkowy projekt, gdyż obejmuje on liczne etapy: posążki musiały zostać wyrzezbione, potem przetransportowane, następnie muszą być pomalowane i w końcu wystawione na pokaz w godnym miejscu.

Dzięki wpłatom darczyńców wszystkie kolejne etapy są realizowane. Zgodnie z wizją Jego Świątobliwości wybudowaliśmy Lama Lakhang gdzie pięciu bhutańskich rzeżbiarzy skupia cały swój kunszt aby ozdobić w czysto tradycyjnym stylu, drewniane nisze gdzie posążki będą prezentowane. Ta wspaniała praca zostanie ukończona za kilka miesięcy.

Obecnie Lopyn, pięciu mnichów z Timphu [Bhutan] oraz pięciu mnichów z Darjeeling przybyło aby rozpakować, pomalować i pozłocić wszystkie 250 posążków. Czuję wielką radość że wszystkie kolejne fazy przebiegają tak dobrze i że wszyscy którzy się w to angażują wykonują swoje prace z głębi serca, szczególnie rezydenci i wolontariusze, tak aby to wydarzenie było sukcesem. Te wyjątkowe obchody będą miały miejsce od 1 do 10 sierpnia gdy z wielką radości powitamy Jego Świątobliwość wraz z 32 mniszkami z Druk Amitabha Mountain oraz 37 mnichów i Khenpo z Darjeeling.

Jego Swiątobliwość osobiście zadecydował o programie. Odbędą się dwa Drubczen Amitayusa: grozny aspekt Amitayusa będą wykonywać mnisi w świątyni, a łagodny aspekt Amitayusa mniszki w namiocie, w którym będą udzielane nauki. Pigułki długiego życia zostaną pobłogosławione w czasie tych dwóch Drubczen. Symultanicznie Jego Świątobliwość będzie nauczał i udzieli dwie inicjacje.

Jestem na Zachodzie od prawie 23 lat i moim zdaniem ten program jest absolutnie wyjątkowy. Musimy być świadomi że taki program zdarza się ekstremalnie rzadko. Nie słyszałem aby wcześniej miał miejsce i jestem przekonany że nie będzie podobnego w przyszłości. Dlatego z głębi serca ogromnie zachęcam was nie straćcie tej okazji i starajcie się abyście wszyscy wzięli udział.

Zbliżające się ceremonie w Drukpa Plouray napełniają mnie nieprzepartą radością i są wyrazem osiągnięcia celu jakiemu poświęcam swoje życie. Szczęściem dla mnie będzie zobaczyć tak wielu ludzi jak to możliwe, otrzymujących błogosławieństwo płynące z tego wydarzenia i zadedykowanie zasługi Długiemu Życiu naszych Mistrzów.

I na koniec mam nadzieję że przekażecie informacje o tym wyjątkowym odosobnieniu tak szeroko jak to możliwe.

Oby aktywności Jego Świątobliwości rozkwitały i rozprzestrzeniały się dla pożytku wszystkich istot wypełniając rozlegle nieskończoną przestrzeń.

Wasz oddany

Drubpön Ngawang Tenzin Pagsam Yongdu

Przedstawiciel Jego Świątobliwości Gyalwang Drukpy w Europie