Trzęsienie ziemi w Nepalu

L2L dla Nepalu26 kwietnia 2015  Jak już wiecie straszna katastrofa dotknęła Nepal. Zginęło wielu ludzi, wielu straciło najbliższych. Jest dużo cierpienia. Z tego co wiemy po pierwszym wstrząsie na Druk Amitabha Mountain nikt nie zginął, kilka budynków ma drobne uszkodzenia. Mniszki pospieszyły z pomocą mieszkańcom okolicznych osiedli. Pema Khandro / Ewa / żyje i nie jest ranna. Niestety cały czas są wstrząsy. Ludzie koczują na zewnątrz budynków. Pomoc jest bardzo potrzebna. Proszę pamiętajcie o nich w swoich modlitwach. Jego Świątobliwość prosi abyśmy odmawiali w tej intencji pochwały dla 21 Tar. Tekst poniżej w "Praktyce Zielonej Tary".

Drukpa Polska

Jeśli chcecie włączyć się w pomoc humanitarną to pieniądze można przekazać bezpośrednio na konto Live to Love http://live2love.org.uk/donate-to-us/  lub za naszym pośrednictwem z dopiskiem „Pomoc dla Nepalu” numer konta dla przelewów krajowych:34 1050 1575 1000 0023 2183 5171 O.M. Druk Jesze Dordże

Poniżej zamieszczamy wiadomość od J.Ś. Gyalwang Drukpy z 25 kwietnia 2015

.

Dziś po południu Nepal doświadczył jednego z najbardziej niszczących trzęsień ziemi jakie były na świecie. Nepal doświadcza cierpień przytłaczającego żniwa śmierci i ogromnych zniszczeń budowlanych. W tych czasach ciemności, najmniejszy nawet gest dobroci może być wielkim źródłem światła. Usilnie nakłaniam świat i proszę ślijcie modlitwy, pomoc humanitarną i dobre życzenia do tego, drogiego mi rejonu Himalajów.

Z błogosławieństwem i modlitwami dla każdego w Nepalu

Gyalwang Drukpa