Dziękujemy, Indie

Rząd indyjski uhonorował nas wydaniem znaczka

18 maja 2014 /tłum. ze strony J.Ś. Gyalwang Drukpy www.drukpa.org

Jakże przyjemną niespodzianką była dla mnie wiadomość, iż rząd Indii zamierza wydać znaczek pamiątkowy na cześć naszej linii Drukpa.

Przyszła mi też do głowy głupia myśl. Ciekaw byłem, ilu ludzi wysyła obecnie listy pocztą. Sam nie napisałem ani nie wysłałem w ten sposób żadnego listu przez ostatnie dziesięć lat. Gdyby rzeczone wydarzenie miało miejsce dwadzieścia lat temu, zanim wymyślono internet, taki znaczek sprzedałby się błyskawicznie. Mam nadzieję, że nasz znaczek będzie popularny, egoistycznie mówiąc.

Niemniej jednak byłem bardzo podekscytowany. Prawdę mówiąc, było to całkowicie nieoczekiwane, szczególnie w dniu Budda Purnima /14 maja 2014 /, tak uroczystego święta i tak historycznej dla nas chwili.

Od momentu wydania znaczku do dziś otrzymuję nieustanne gratulacje i mnóstwo listów. Wielu moich szacownych przyjaciół z różnych części świata przesyła mi gorące życzenia. Musiało to bardzo nadąć moje ego. Mówię sobie, że jest to docenienie nie tylko mojej linii i mojej działalności, ale też wszystkich akcji humanitarnych na świecie. To hołd dla wszystkich, którzy bardzo ciężko pracowali w zakresie działań humanitarnych, szczególnie na polu zachowania dziedzictwa.

.

Jestem bardzo wzruszony docenieniem przez rząd mojej linii, ugruntowanej w regionie Himalajów i mającej rozgałęzienia we wszystkich zakątkach świata. Chciałbym wezwać wszystkich moich uczniów i przyjaciół do podziękowania Indiom za ten zaszczyt. Mam nadzieję, że stanie się to inspiracją dla nas wszystkich na rzecz kontynuowania pracy dla dobra wszystkich istot. Ze szczerego serca modlę się też o harmonijny rozwój i dobrobyt Indii, miejsca mojego urodzenia i największego demokratycznego kraju na świecie.

.

Nawiasem mówiąc, również Sri Lanka wydała w zeszłym roku znaczek upamiętniający naszą pielgrzymkę, trwającą miesiąc Pad Yatrą, którą tam zorganizowaliśmy. Takie docenienie naprawdę zachęca nas, a szczególnie mnie, abyśmy nie tracąc czasu zabrali się do jeszcze bardziej intensywnej pracy.

Więcej zdjęć www.drukpa.org