"Wyzwalanie życia" i Nyungne

10 czerwca 2007

"Wyzwalanie Życia" i Nyungne, programy zorganizowane przez Druk Foundation z Hong Kongu były bardzo udane. Najszczęśliwszą rzeczą jest to, że azjatycka Sangha zachowywała się bardzo dobrze w swoich działaniach i naprawdę próbowała jak najlepiej praktykować i całkowicie ukończyć kilka Nyungne. Potwierdziło to ich dobre cechy, co zaobserwowałem w ciągu tych kilku dni i uczyniło mnie to bardzo szczęśliwym jako guru. Wczoraj wyjechali już z Kathmandu, każdy z wielkim uśmiechem na twarzy.

Tym razem, wspólnie z kilkoma innymi przyjaciółmi w Dharmie w Kalkucie zorganizowaliśmy dwa duże projekty. Pierwszy, setki tysięcy istnień zostało wyzwolone w najcenniejszym dniu tego roku, dniu Pana Buddy. Chciałbym podziękować lamie Lodo Gyatso za jego wysiłek. Drugi, praktyka Awalokiteśwary z Nyungne na Druk Amitabha Mountain poszła dobrze i to spektakularnie. Zamiast odczuwać zmęczenie lub ulgę przy końcu Nyungne, ci studenci nawet prosili mnie abym pozwolił im uczestniczyć w takim odosobnieniu w następnym roku. Czyż nie jest to fantastyczna wiadomość. Jeśli nie jest się dobrym uczniem to nigdy nie pomyśli się o powiedzeniu tego rodzaju rzeczy. Mam nadzieję, że mogę dostarczyć okazji dla duchowo kompetentnych praktykujących, aby podejmowali dobroczynne działania. Tak więc ci szczęśliwi ludzie mogą spotykać się wspólnie i gromadzić zasługę dla wszystkich z nas, jako że życie jest krótkie lecz cenne. Dlaczego nie użyć je dla dobroczynnych działań, dlaczego je marnować. Czyż nie zgodzisz się?